Google Reklamlar Kaldırma ve Engelleme

Dijital medyanın ve bu medya kanallarında pazarlama faaliyetlerinin hızlı ve ekonomik oluşu insanların ürünlerini ve hizmetlerini bu ortamlarda tanıtma isteklerine sebep oldu. Bu durum ürünlerinin veya hizmetlerinin google reklamlar ile satış hacimlerini arttırmak isteyen işletmeler için  güzel çözümler doğursa da internet kullanıcıları içinse bazen reklamların fazlalığından, alakasız reklamlardan dolayı stres kaynağı olabiliyor.

Alakasız ve İlgi Alanımızda Olmayan Reklamlar

Özellikle ilgi alanımızda olmayan google reklamlar görmemiz iyi bir reklam deneyimi yaşamamamızı sağlıyor ve alakasız olan bu google reklamlar bazı zamanlarda görmek istemediğimiz veya görmekten hoşlanmadığımız görüntülerde barındırabiliyor.Bu genellikle deneyimsiz reklam yöneticilerin yanlış hedef kitle seçimlerinden kaynaklanan bir durum oluyor.

Google Adwords reklamlarınızın doğru hedef kitlelerin önüne çıkması ve doğru hedef kitle ile mükemmel sonuca ulaşmak istiyorsanız tıklayınız. 

Reklam Yayıncılarından Kaynaklı Google Reklamlar Sorunları

Bunun haricinde bazı google reklamlar yayınlayan web siteleri oldukça sık ve fazla sayıda reklam yayınladıkları için ulaşmak istediğimiz içeriğe tam anlamı ile ulaşamıyoruz. Ya da bazı reklam yayınlayan internet siteleri sayfa yüklenme esnasında sayfanın aşağıya kaymasını sağlayarak istemediğimiz bir reklam içeriğine tıklamamızı ve alakasız bir web sitesinin açılmasını sağlıyorlar.

Bir pazarlamacı gözü ile düşündüğümüzde google reklamlar tamamı ile kapatmak iyi bir reklam ile, ilgilendiğimiz bir ürünün indirime girdiğini de kaçırmak anlamı taşımaktadır. Ancak alakasız bulduğumuz ilgi alanımıza girmeyen reklamları kaldırma ve engelleme şansını sunuyor bize google. Bizim gerçekleştirmiş olduğumuz bu aktivite neticesinde Google üstadımız da o reklamverenin yayınladığı reklamın Alaka Düzeyi Puanı olarak adlandırılan puanlamasını düşürüyor ve böylece bizim gibi mağdur olan diğer internet kullanıcılarını da bu yanlıştan kurtarmış oluyoruz.

Peki nasıl Google Reklamlar kaldırılır veya engellenir?

Geldik en lezzetli kısma bu reklamlardan kurtulabilmek adına reklam görselinin üstünde bulunan X işaretine tıkladıktan sonra “Bu reklamı gösterme” butonuna tıklayarak, aşağıda paylaşmış olduğumuz görsellerden kendimize uygun olanı seçerek bu reklamın tekrar karşımıza çıkmasını engelleyebiliriz.

Google-Reklamlar

Veya aynı bölümde yer alan Neden Bu Reklam butonuna tıkladıktan sonra, reklamın bize neden gösterildiğini aşağıda paylaştığımız örnek görselde ki gibi öğrenebiliriz.

Eğer burada bulunan nedenlerde yine gerçek reklam karakterimizi yansıtmıyorsa o zaman sayfayı biraz daha aşağıya kaydırarak reklam ayarlarınızı kontrol edin linkinin üzerine tıklayarak, aşağıda görülen pencerenin açılmasını sağlayabilir ve reklam kişiselleştirmesini açık konuma getirmemiz gerekmektedir.

Kişiselleştirmeyi açık duruma getirdikten sonra ise aşağıda ekran görüntüsünü paylaşmış olduğumuz pencere karşılar bizi.

Bu ekran ile birlikte artık google tüm alışkanlıklarımızı en ince ayrıntısına kadar takip ederek ve kapattığımız reklamları da kontrol ederek bize en doğru reklam deneyimini yaşatmayı hedefler.

Eğer sizde Google Reklamlar ile ürün ve hizmet satışlarınızı arttırmayı hedefliyorsanız, internet kullanıcılarına en doğru reklam deneyimini yaşatmak ve kaliteli bir reklam süreci yürütmek adına İnternet Reklamcılığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Konu ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi yorum kısmına bıraktığınız takdirde en kısa sürede yanıtlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

[mailpoet_form id=”1″]

Yorum Bırak

E-Mail adresinizi yazmadan yorum gönderemezsiniz. Boş Geçilemez Alanlar
Bu HTMLetiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>