Instagram Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler olan platformu, Facebook’un tacını deviren, genç,yaşlı,çoluk,çocuk herkesi arkasından sürükleyen platform olan Instagram hesap açmak için iki alternatif yöntemimiz mevcut aslında. İki yöntem ile de nasıl yeni bir hesap oluşturacağımız aşağıda ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Bu yöntemlerimizden biri bilgisayarlarımız ile instagram’a bağlanarak hesap açmak, diğeri ise instagram platformunun mobil uygulamasını mobil telefonumuza indirip, kurarak yeni bir instagram hesabı açmak üzerine kurulu.

Masaüstü veya Notebook üzerinden yeni bir instagram hesabı nasıl oluşturulur?

Instagram hesap açmak istiyorum diyen bir internet kullanıcısının ilk olarak masaüstü bilgisayarından / notebook bilgisayarından chrome, firefox, opera, internet explorer, yandex veya safari ile bir boş internet penceresi açıp adres satırına ise instagram web sitesinin linkini yazması gerekmektedir. Sayfa yüklenme işlemi tamamlandıktan sonra ise karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran gelir.

instagram hesap aç

Bu bölüm karşımıza geldiğinde ise instagram hesap açma konusunda yine bize iki alternatif yöntem sunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi “Facebook ile Giriş Yap” butonuna tıklayarak mevcut facebook hesabımız üzerinden yeni bir profil ile instagram hesap aç işlemini sağlamaktadır. Bir diğeri ise “Kaydol” butonuna tıklayarak elektronik posta adresimiz veya cep telefonu numaramız ile yeni bir hesap oluşturmamıza olanak sağlayan sistemdir.

Biz bu örnek senaryomuzda elektronik posta adresi veya cep telefonu numarası ile nasıl bir hesap oluşturabiliriz bunun çalışmasını gerçekleştireceğiz. Kaydol butonuna tıkladıktan sonra ise karşımıza aşağıda ki ekran gelmektedir.

instagram hesap ac
instagram hesap ac

Bu ekran karşımıza geldiğinde instagram hesap açma işlemi için bizden cep telefonu numarası veya elektronik posta adresi, hesabımıza ait ad soyad bilgisi, instagram’da kullanmak istediğimiz kullanıcı adı ve güvenlik gereği giriş yaparken kullanacağımız şifre bilgisinin girilmesini istemektedir. Tüm gerekli alanlar eksiksiz doldurduktan sonra “Kaydol” butonuna tıklayarak kayıt işlemini sonlandırmış oluruz. Böylece yeni bir instagram hesabı açma işlemi sonucunda profilimizi oluşturmuş oluruz.

Kullanıcı Adı Nedir?

Sosyal medya platformlarında her bir profil ve sayfanın bir kullanıcı adı bulunmaktadır. Kullanıcı adları bir kez birisi tarafından alındığı takdirde aynı adı başka bir kullanıcı aynı şekli ile kullanamamaktadır. Özellikle bu sebeplerden dolayı firmanızı temsil edecek bir instagram hesabı açma işlemi gerçekleştiriyorsanız, bu konuda çok hassas davranarak firmanızı en iyi yansıtan kullanıcı adını hesap açma işleminin başında alınız.

Mobil Uygulama Üzerinden Instagram Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu alanda ilk olarak cep telefonumuzun kullandığı işletim sistemine bağlı olarak aşağıda vermiş olduğum linklere tıklayarak ilgili mağazadan uygulamanın indirilmesi ve kurulması işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Apple Telefonlar İçin > Tıklayın

Android Telefonlar İçin > Tıklayın

İndirme ve kurulum işlemini tamamladıktan sonra ise yeni bir hesap oluşturmak için mobil uygulamamızı oluşan bağlantı simgesine dokunarak çalıştırmamız gerekmektedir.

Çalışan uygulamamızda aynı masaüstü bilgisayarlarda ki gibi giriş yapabileceğimiz bir ekran karşılayacak bizi. Burada istersek yine mevcut Facebook profilimiz ile giriş yaparak bir instagram hesabı oluşturabiliriz. Veya E-posta adrei veya telefon numarası ile kaydol butonuna tıklayarak, karşımıza gelen ekranda telefon numaramız veya e-posta adresimizi girerek ileri butonuna basarız. Gelen ekranda ad soyad bilgimizi ve şifremizi oluşturarak temel profil oluşturma işlemini tamamlarız. Son bölümde ise profil detaylarına kullanıcı adı, profil resmi, senkronizasyon gibi bölümleri güncelleyebiliriz.

Artık neredeyse olmazsa olmazlarımız olan instagram üzerinde yeni bir hesap oluşturma işlemi bu şekilde gerçekleştiriliyor. Özellikle ticari işletmelerin mutlaka bu platformlarda kurumsal hesaplarını oluşturmaları ve müşterileri ile oluşturdukları içerikler ile etkileşime geçmeleri gerekmektedir.

Sosyal Medya platformlarının profesyonel yönetimi için hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Yorum Bırak

E-Mail adresinizi yazmadan yorum gönderemezsiniz. Boş Geçilemez Alanlar
Bu HTMLetiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>