Sosyal Medya Pazarlama İçin En İyi 3 Sosyal Medya Uygulamaları 2018

Sosyal medya pazarlama yönetimi için en iyi uygulamayı mı arıyorsunuz? Evet sosyal medya yönetimi son derece uğraştırıcı ve dikkat edilmesi gereken bir yönetim süreci. Ancak sosyal medya pazarlama sürecini yönetirken bazı uygulamaların bize yardımcı olması ve yol göstermesi sonucunda bu süreci çok daha etkin bir şekilde yönetebiliriz.

Burada karar vermemiz gereken sosyal medya pazarlama için kullanılacak uygulamaların bize ne kadar hitap ettiği, hangi sıkıntılarımızı çözdüğü ve belki de en önemlisi ekonomik boyutunun ne olduğudur.

Bir uygulama kullanmadan sosyal medya pazarlama faaliyetlerinizi yönetme çabalarınız ise genelde ciddi zaman ve maddi kayıplar doğurmaktadır.

Peki sosyal medya pazarlama faaliyetlerini yönetirken ilk olarak bir sosyal medya uygulamasından neler bekleriz?

  • Öncelikle sosyal medya platformlarına göre gönderilerimizi zaman ayarlı olarak planlamasını.
  • Gelişmiş bir analiz ve değerlendirme sistemine sahip olmasını.
  • Sosyal medya hesaplarının iletişim kanallarından gelen bildirimlerin takip edilmesi ve kolay yönetilmesi.
  • Ayrıntılı ve anlaşılır bir raporlama sistemine sahip olması

Sizler için bu araçlardan en popüler ulan ve testlerini yaptığım uygulamalara yer verdim. Ücretleri ile birlikte ayrıntılı olarak incelediğim bu uygulamaların kendiniz için uygun olanını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buffer – Sosyal Medya Pazarlama Uygulama

Aslında tüm uygulamalar arasında en popülerinin buffer olduğunu söylesem kesinlikle yanılmam. Hatta yapılan bir çok sosyal medya eğitimlerinde bile bu uygulamadan sıkça bahsedilir.

Twitter, Facebook, Google+, Linkedin, Pinterest ve Instagram‘da gönderilerinizi planlamak ve yönetmek için kullanbileceğiniz gayet basit ve anlaşılır bir yapıya sahiptir.

Metin içerikler, link bağlantılı içerikler, resimli içerikler, gif ve video içerikler için uygun alt yapıyı sağlayan Buffer aynı zamanda görüntüleri dizayn edebilmeniz için pablo adında ücretsiz bir aracı da içeriğinde barındırmaktadır.

Bağlantılı paylaşımlarda Bitly’yi  entegre edebilmeniz ve link kısaltmalarını bu sistem ile yapıyor olması yine artılarından olarak sayılabilir.

Fiyat : Fiyatlandırma konusunda 3 sosyal profile kadar herhangi bir ücret almayan buffer aslında bu nedenle en çok tercih edilen uygulama demek yanlış olmaz. Daha çok yöneteceğiniz uygulama sayısına göre 15 Dolar ile 399 Dolar arasında değişen bir fiyat sistemi üzerine paket seçenekleri mevcuttur.

Sprout Social

Sprout, Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin ve Google + platformları için hizmet veren bir uygulama. Gönderi planlama konusunda en sorunsuz ve kullanışlı sistem olduğunu söylemeden geçmek bu uygulamanın yapımcılarına haksızlık olur.

Landscape adında ki araç sayesinde gönderimini planladığınız görselin yeniden boyutlandırmasını yapmanıza olanak tanıyor olması uygulamayı öne çıkaran özelliklerden bir tanesi.

Ancak benim için bu uygulamayı özel kılan neden ise tüm platform ve hesaplardan gelen mesajların tek bir panel üzerinden kontrol edilebiliyor ve cevaplanabiliyor olması. Aynı zamanda canlı destek sistemi olan ZENDESK ile de tam entegre olarak çalışabiliyor.

Ve tabi ki iyi bir analiz ve raporlama sistemine sahip bir uygulama.

Fiyat: 99 – 249 Dolar aralığında değişen paket/özellik sistemi mevcut. Ancak bu işi profesyonel olarak yapıyorsanız bu araç özellikle iletişim kanalları açısından çok değerli bir araç. Bu nedenle 30 günlük ücretsiz deneme abonelikten sonra alım yapacağınıza eminim.

Social Report

Social Report özellikle ajanslar ve profesyonel olarak danışmanlık yapan kimseler için gerçekten tüm altyapıyı ekonomik rakamlara hazırlayan eksiksiz bir araç.

Sadece Instagram, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi büyük sosyal ağlarla entegrasyonlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda çoğu aracın göz ardı ettiği Google Business, Yelp, TripAdvisor, Google Analytics ve daha fazlası için entegrasyon sağlıyor.

Özellikle instagram platformuna doğrudan planlama özelliği ile ön plana çıkan bu uygulama, müşterilerinize pdf formatında hazır raporlar sunabilmeniz açısından da çok değerli.

Blog yazılarının doğrudan bir post hazırlama metodu ile gönderi oluşturulmasını sağlayan uygulama bu özelliği ile de rakiplerinin önüne geçmektedir.

Yine sosyal ağlardan gelen mesajların tek alandan kontrolü ve ayrıca bu sistem için bir otomasyon kurabilme yeteneğine sahip olması uygulamayı öne çıkaran özelliklerden sayılabilir.

Fiyat :  Social Report’un standart planı 49 $ / aydan başlıyor ve en fazla 5 kullanıcı eklemenizi ve 25’e kadar sosyal profili bağlamanızı sağlıyor. Bu fiyat/performans açısından değerlendirildiğinde gerçekten eşsiz bir araç gibi duruyor.

Bugün size aktardığım 3 platformda ücretsiz deneme sistemi sunuyor. Mutlaka deneme sürenizi değerlendirerek kendiniz ve ekibiniz için en doğru uygulamaya karar verebilirsiniz.

Şayet uygulamalar için karar aşamasında sorularınız olur ise yorum göndermekten çekinmeyin.

Yorum Bırak

E-Mail adresinizi yazmadan yorum gönderemezsiniz. Boş Geçilemez Alanlar
Bu HTMLetiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>